30 Mayıs 2012 Çarşamba

Eserinle Övün YD!!!

O kadar çok kızgın, kırgın ve üzgünüm ki, söylenecek-yazacak çok şey var ama elim bir türlü gitmiyor klavyeye, çıkmıyor kelimeler bir türlü...


UEFA Tahkim Kurulu, Beşiktaş'ı Avrupa'dan 1 yıl men etti! Sebep? Malî konular ve evrakta sahtecilik... Sorumlusu? Tabiî ki YD. Kulübümüzün resmî açıklaması her şeyi özetliyor:

Bir önceki Beşiktaş JK Yönetimi,  2011-2012 sezonuyla ilgili olarak 31 Mart 2011 tarihinde UEFA lisans başvurusu yapmış ve lisans almaya hak kazanmıştır.

UEFA yetkilileri bu başvurunun izleme sürecinde 30 Haziran 2011 ve 30 Eylül 2011 tarihli mali verilerini incelemiş ve hatalı beyanlar tespit etmiştir. Bundan dolayı  UEFA  Müfettişleri Kulübümüze  ceza verilmesi konusunda rapor hazırlamışlardır. 

1 Mayıs 2012 tarihinde yaptığımız savunmayla raporda talep edilen cezalar UEFA Disiplin Kurulu kararı ile ertelenmiştir.

Ancak UEFA Tahkim Mahkemesi, müfettişin talebi doğrultusunda yeniden inceleme yaparak ertelenen bu cezayı bugün değiştirerek şu kararı vermiştir:

2011-2012 UEFA lisans başvurusuyla ilgili olarak yapılan hatalı mali bilgilendirmelerden dolayı Beşiktaş JK, önümüzdeki yıl UEFA müsabakalarından men edilmiş olup, ayrıca 200.000 Euro para cezasına çarptırılmıştır.

Dolayısıyla geçtiğimiz günlerde yönetimimizin aldığı 2012-2013 UEFA lisansı bu ceza kapsamında kullanılamaz duruma gelmiştir. Söz konusu karar hakkında tahkim yolu açıktır.

Beşiktaş JK


Uzun lafın kısası, her şeyin müsebbibi sen ve senin yönetimindir YD! Kulüp senin yüzünden ceza aldı. Şimdi mutlu musun paşam! Ve siz, Genel Kurul'da YD ve yönetimini idarî ve malî yönden ibra edenler! Siz de mutlu musunuz, rahat mısınız şimdi? Çünkü en az YD kadar sizin de payınız var kulübün bu hâle gelmesinde...


Şimdi sıra taraftarda ve Fikret Orman yönetiminde... Fikret Orman'a düşen görev, kulübü YD'nin soktuğu bataklıktan çıkarmak ve hiç vakit kaybetmeden YD'den, eski yönetimlerden ve kulübü bu hâle düşürenlerden hesap sormaktır. Bununla birlikte, Milangaz ile olan sponsorluk anlaşmasını feshederek YD'nin izini ve artıklarını kulüpten silmek ve kulübü "çakma Beşiktaşlılar"dan arındırmaktır. Taraftara düşen görev ise bu süreçte kulübe, Fikret Orman'a destek olmak, arkasında durmak ve yeniden kenetlenmektir. (Ancak şunu belirtmek gerekir ki, Fikret Orman'a olan destek sınırsız olmayıp, YDleştiği takdirde ondan da destek çekilecektir.)

Şu durumda, Beşiktaş seneye Avrupa'da yok diye gitmek isteyen oyuncu olursa, kimliği ne olursa olsun, onlara derhal kapı gösterilmelidir... Ha, bu arada, Beşiktaş'ın durumuna sevinen varsa, onlara hatırlatmak lazım gelir ki, Beşiktaş'ı bu hâle düşüren YD, şu anda TFF'nin başında! Bilginize!!!


Şeref Bey, Baba Hakkı, Süleyman Seba gibi isimlerin çıktığı camiadan maalesef YD gibileri de çıktı. Asıl ceza budur bize!!! Ancak kaçarcasına gitse de Beşiktaş YD'den kurtuldu ya, bu bile önemlidir...

3 yorum:

  1. parasını geri alabilmek için bizi şampiyon yaparsa şaşırmam :)

    YanıtlaSil
  2. Ondan gelecek hayır Allah'tan gelsin...

    YanıtlaSil
  3. Bu arada, "Şımart bizi başkan, çıkart bizi baştan", "2 kupayı unutma, vefasızlık yapma" diyen taraftarlar (!) da en az onun kadar suçlu...

    YanıtlaSil

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...